Нові AirPods Pro давайте подивимося на них ближще - чи такі вони гарні, як декларує компанія.
В лютому 2020 року можно було купити наушники apple AirPods Pro значно дешевше чим восени. Після анонсу нових iPhone гарнітура різко подорожчала. Якщо до презентації на сайті Apple аксесуар коштував приблизно 300 долларів, то після цінник піднявся майже до 400. Як вам такі інвестиції?
Що таке AirPods Pro?
Гарнітура має два модулі з дизайном, відмінним від звичайних AirPods - ніжка навушника коротша, але сам аксесуар трохи товстіший і важчий. У вухах додаткова вага не відчувається та дискомфорту не викликає. Футляр витягнутий у горизонтальній площині, на відміну вів AirPods. Важливо, що навушники розміщуються у ньому «обличчям» один до одного, а не навпаки. Тобто при переході з класичних «ейрподсів» доведеться звикати. Призвичаятись вставляти навушники вірно, на автоматі можно буде через кілька днів.
Кейс легко поміщається в найменшу кишеню джинсів (у народі — кишеньку під запальничку або презервативи), але звичніше носити її в основній кишені або рюкзаку.

Комплект AirPods Pro (як і звичайних AirPods) максимально лаконічний:
- Самі навушники
- Зарядний провід Lightning
- Конвертик із змінними амбушорами (насадками)
До того ж футляр гарнітури йде з виходом USB-C, а не USB-A, як у старих айфонах, це нова практика Apple. Тобто вставити провід у старий адаптер не вийде, зате девайс можна буде підзарядити через новий зарядник USB-C, або через порт свіжих MacBook (випущених після 2015 року).
Кейс AirPods Pro
Деякі покупці AirPods скаржилися, що навушники не розраховані на їхню вушну раковину та постійно вивалюються. Тут все простіше та зручніше – користувач може вибрати, яку насадку – розміру S, M або L – встановити на гарнітуру. Також на AliExpress та інших майданчиках можна придбати альтернативні амбушюри, якщо комплектні чомусь не зайдуть чи загубляться.
Щоб оцінити відповідність, потрібно зайти в налаштування навушників та вибрати пункт «Перевірити прилягання насадок». У разі невідповідності (як на скріншоті), система попросить поправити навушник або замінити насадку.
Якщо у звичайних AirPods був лише один режим роботи, то тут їх цілих три:
- Звичайний (шумопридушення вимкнено)
- З шумом придушеннярежим прозорості.
- У останньому режимі встановлені кожному модулі мікрофони починають захоплювати звук і передавати їх у вуха на кшталт слухового апарату. Ви чудово чуєте, що відбувається поруч, якби зняли навушники або вставили у вуха класичні AirPods.
У звичайному режимі активне шумозаглушення (АШП) вимкнено і тоді гарнітура звучить як більшість простих дротових навушників із силіконовими амбушюрами. Відчуття такі, як у вуха вставили ватяні тампони — поки не включили музику.
Найголовніший режим - АШП. Те, заради чого навушники варто купувати. При цьому сценарії мікрофони захоплюють звук зовні і всередині вушної раковини, AirPods Pro багато разів на секунду аналізують звукові потоки. У разі захоплення стороннього звуку девайс обробляє його, конвертує та пускає у вухо слухача зворотну звукову хвилю. У результаті наш мозок дурить і не чує звук-подразник.
Схоже на магію, проте Apple не першою вигадала подібну технологію. У перші дні після використання гарнітури дивуєшся, як можна слухати музику в навушниках без шуму. Як тільки знімаєш AirPods Pro, то дивуєшся знову — чому навколишній світ такий гучний?
Три режими роботи AirPods Pro
- Звичайний
- Шумоподавлення ввімкнуто
- АШП - режим прозорості
Щоб оцінити рівень шумоподавлення, вставте навушники, увімкніть АШП, а потім вийміть один модуль - навушник, що залишився у вусі, переключиться на прозорість. Потім затискаємо в кулак витягнутий модуль (закриваємо фотосенсори), щоб AirPods Pro здалося, що обидва навушники знаходяться у вухах. Ви відчуєте невеликий звуковий поштовх (не знаю, як це правильніше описати) і відчуття, наче оглухли на одне вухо - це ввімкнувся шумодавлювач.
Недоліки AirPods Pro
- Були втрачени деякі фунції классичних AirPods в Pro-девайс, наприклад:
- Перемикання треків за допомогою тапів по наушниках, було замінено на здавлювання його ножки, відповідну кількість разів, простіше скористатися для цього смартфоном або годинником.
- Швидко псується поверхність кейса
- Самі навушники притягують пиляку
- Сменшився час автономної роботи з 5 до 4,5 годин (вони можуть протягнути майже добу, якщо періодично класти їх у футляр)
Та, певно, головний недолік – всі очікували виразного збільшення якості звуку – на жаль, цього не відбулося.
1986979